Wakacyjny Look - Czyli Metamorfoza Stoliczka w Morskim Stylu ;)

by - 09:45:00

dzień dobry :)


dzisiaj mam Wam do pokazania kolejną przeróbkę mebla. ach, jakże ja to lubię!
jak mi ktoś daje coś do metamorfozy i mam wolną rękę, to jest najlepsze.

stolik - stary, z szufladą, pomalowany jakąś paskudną farbą w kolorze bordowo-brązowym. było dla mnie też z góry wiadome, że muszę pomyśleć nad nowym blatem, stary był popękany i wybrakowany, trzeba by go długo czyścić, opalać i szlifować, by coś z niego jeszcze było...


zdecydowałam się odejść na moment od tej mojej zieleni i przemalowałam stolik na kolor zimno-niebieski. po wyschnięciu, poprzecierałam wszystkie krawędzie i większe fragmenty tak, by odsłonić drewno i odrobinę tej bordowej farby.


blat zrobiłam z cienkich, starych desek z odzysku. wkręcałam je bezpośrednio do blatu w miejscach, w których były już dziury po gwoździach, co dało fajny, niezbyt idealny efekt. na koniec cały blat przeszlifowałam i zaokrągliłam krawędzie.

do szuflady, zamiast uchwytu przykręciłam kawałek morskiego patyka. ostatni krok to woskowanie. zabezpieczyłam nim nogi, uchwyt, a także, wyjątkowo zamiast olejowania - blat. blat robi całą robotę, a efekt wyszedł lekki i wakacyjny w klimacie ;)

pozdrawiam :*

You May Also Like

7 komentarze

 1. Blat jest świetny, dodaje uroku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastycznie to wygląda. Nie do uwierzenia, że niewielkim nakładem materiału można uzyskać tak fenomenalny efekt! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obłędny efekt! Patrząc jak wyglądał przed zmianą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Blat i uchwyt robia robote🤗Bravo Mistrzu🏅a ja sie samoucze "sztuki przecierania"

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie blat jest rewelacyjny! :)

  OdpowiedzUsuń

będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza:)